29:ادعای ارتباط با خدا در ادیان و مذاهب، دعاوی عرفانهای گوناگون

بخشی از پادکست:

در جهان کنونی سر و صدا زیاد است، حرف و نقل زیاد است، ادّعا بسیار است، اثباتش غیرممکن است یعنی ما وقتی نگاه می‌کنیم و می‌بینیم ادّعای ارتباط با آسمان از انبیاء شروع شده دیگر این عرفان‌های بچه‌بازیِ پیش پا افتاده و جدیدالورود نمی‌تواند حقیقتی داشته باشد!

دعاوی برای فریب انسان‌ها بسیار است، دارالغرور که می‌گویند، مغرور می‌کند آدم را به یک راهی که دارد می‌رود، به یک انگیزه‌ای که قبول کرده و به یک فکری که پیدا نموده است.

دارالغرور از شیطنت شیطان که کارمند مواجب بگیر خداست آغاز شد…. قرآن می‌گوید که شیطان قسم یاد کرد و گفت که من خیرخواه شما هستم، من شما را نصیحت می‌کنم.

از آن «قسم‌ها» از آنجا شروع شد و آمد، بعد قسم‌های انبیاء و ادیان و مذاهب تا قرآنی که «لا اُقْسِمُ بِهذَا الْبَلَدِ وَ اَنْتَ حِلٌّ بِهذَا الْبَلَدِ»،
«لا اُقْسِمُ بِيَوْمِ الْقِيامَةِ وَ لا اُقْسِمُ بِالنَّفْسِ اللَّوَّامَةِ» این قسم‌ها همینطوری آمد ولی هیچ کدام پاسخ نداد یعنی ادیان و مذاهب که خیال خودشان را راحت کردند و مردم را برای میلیاردها سال بعد که قیامت است وعده دادند و کسی هم نمی‌تواند چیزی از آنها مطالبه کند.

در دلایل‌مان داشتیم که طرف پیش پیغمبر آمد و گفت فقیر هستم، پیغمبر گفت این دعا را بخوان، فردا آمد گفت خواندم نشد! گفت عیب ندارد در قیامت به تو می‌دهیم.

الان هم ادّعاها زیاد است، خط انتظار ادّعاشکن است!
ما «ادعا» نمی‌کنیم! اینکه می‌گویم «من معلم هستم» تعلیم می‌دهم آنچه را که یافتم، اینکه می‌گویم «کاشف هستم» کشف می‌کنم آنچه را که دیگران یا ندیدند یا اگر دیدند به لحاظ مسائل شخصی و عمومی روی آن خاک مالیدند و پاشیدند و هویدا و آشکارش نکردند.

خب این ادعا بسیار است همه ادعا می‌کنند که ما می‌توانیم. ما در خط انتظار ادعا نمی‌کنیم که می‌توانیم بلکه می‌گوییم ما به مسیری می‌رویم که از دعاوی دیگران و گذشتگان جدا شده چون همه ادعاها را دیدیم، چه در عصر خودمان که گفتند «با کیهان و با کهکشان ارتباط دارند» دیدیم که هشت‌شان گرو نُه‌ شان است و مجبور به گدایی از طرفدارانشان شدند یا فرار کردند به آنطرف رفتند و یا اینکه دعاوی دیگر!

ما به پایان ادعاها رسیدیم و خودمان دارای ادعا نیستیم! ما نه صاحب ظهور هستیم، بلکه ظهور را از لابلای دروس داریم درمی‌آوریم که این ظهوری که اسلام گفته محدود است حالا یا به خاورمیانه یا به کرهٔ‌ زمین و آن ظهور نمی‌تواند پاسخگو باشد فقط می‌گوییم که صاحبان دعوا را ضربه فنی کردیم و دروغ‌هایشان را نشانشان دادیم!

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
افکار خود را به اشتراک بگذارید!x